V. BERGO IR J. VIRBICKO PREMIJOS – SAUGOMŲ TERITORIJŲ PROFESIONALAMS

Data

2021 06 07

Įvertinimas
0
gh.jpg

Šiais metais Aplinkos apsaugos dieną net dvi gamtosauginės premijos bus įteiktos saugomų teritorijų profesionalams, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) prie Aplinkos ministerijos darbuotojams. Viktoro Bergo premija - Rūtai Baškytei, Juozo Virbicko premija - Jonui Pašukoniui. Premijos bus įteiktos Prezidentūroje birželio 5 dieną.

 

„Džiaugiamės, kad mūsų tarnyboje dirba žinomi gamtosaugininkai, savo srities profesionalai, visa esybe saugomų teritorijų idėjoms atsidavę žmonės. Džiugu, kad jų kasdienis darbas ir atsidavimas saugomų teritorijų labui yra įvertinamas“, - sako Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorius Albertas Stanislovaitis.

 

Viktoro Bergo premija skirta VSTT prie AM direktoriaus pavaduotojai Rūtai Baškytei, kuri itin svariai prisidėjo kuriant saugomų teritorijų sistemą ir jų apsaugos teisinius pagrindus. Jos iniciatyva ir pastangomis sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugybė vertingų gamtinių teritorijų ir objektų nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, draustiniuose ir kitur.

 

Beveik visą savo gyvenimą ji skyrė gamtosaugai. Į Vilniaus universitetą įstojusi studijuoti gamtos mokslų, geografijos studijas baigė su pagyrimu. Dirbdama Lietuvos statybos ir architektūros mokslinio tyrimo institute, įgijo svarbios gamtosaugai planavimo patirties. Ta patirtis labai pravertė vėliau kuriant šalies nacionalinių ir regioninių parkų planavimo schemas. Rūta Baškytė ilgą laiką vadovavo Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai. Kolegų ji yra draugiškai vadinama saugomų teritorijų „mama“.

 

Aplinkos ministerija Juozo Virbicko premiją už nuopelnus išsaugant žuvų išteklius skyrė ir kitam Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojui, Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiajam specialistui Jonui Pašukoniui. Jonas anksčiau dirbo Aplinkos apsaugos departamente, vėliau Žuvininkystės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos. Jo pastangomis buvo sukurti nacionaliniai teisiniai žuvų išteklių apsaugos pagrindai, parengtos ir įgyvendintos lašišinių žuvų išteklių atkūrimo programos. Šiuo metu, rūpindamasis saugomų teritorijų biologinės įvairovės apsauga, savo ilgametę patirtį pritaiko ir daug dėmesio skiria vandens ekosistemų ir saugomų žuvų rūšių apsaugai.

 

Nuoširdžiai sveikiname su puikiu profesinės veiklos įvertinimu Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojus – Rūtą Baškytę ir Joną Pašukonį bei linkime ir toliau prasmingai darbuotis gamtosaugos, saugomų teritorijų labui!