Rambyno regioninis parkas įsigijo nutolusias saulės elektrines

Data

2021 07 05

Įvertinimas
0
saules-elektriniu-parkas-Kursenuose.jpg

Rambyno regioninis parkas yra puiki vieta norintiems pasigrožėti gamta, pakvėpuoti grynu oru ar tiesiog pailsėti nuo buvimo namuose. Mėgstantiems aktyvią veiklą siūlome leistis į žygį pažintiniu Gamtos taku ar Šereiklaukio miško taku, sudalyvauti edukacinėje išvykoje dviračiais. Norinčius pamatyti įdomiausias parko vietas kviečiame aplankyti vienus gražiausių parko objektų: lietuvių tautinio atgimimo ir knygnešystės epochų simboliu tapusį Rambyno kalną, Vilkyškių kalvagūbrį, Ragainės vingį, 17-os kamienų eglę „Raganų šluota“, Jūros ir Nemuno santaką, unikalius senvaginius ežerėlius, vadinamus žiogiais ir kt. Turime saugoti ir puoselėti mūsų gamtą bei jos įvairovę, tačiau tai yra labai nelengvas uždavinys. Pasaulis susiduria su didelėmis ekologinėmis problemomis. Aplinkos tarša, klimato atšilimas, gaisrai, žmonių ūkinė veikla... Norint išsaugoti gamtą, svarbu keisti gyvenimo, energijos gamybos ir vartojimo būdus. Vienas tokių būdų – naudoti neišsenkančią saulės energiją.

 

Galima įvardinti ne vieną priežastį, kodėl naudinga vartoti saulės energiją. Ją išgaunant neatsiranda jokių šalutinių produktų, tokių kaip anglies dioksidas (CO2) ar kiti teršalai, turintys neigiamą poveikį aplinkai. Naudojant saulės energiją mažėja priklausomybė nuo iškastinio kuro. Tokia elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių gamyba yra tikrai ekologiška.

Ekologijos problemai spręsti daug dėmesio skiria ir LR Vyriausybė. Todėl nuo 2020 m. birželio 1 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) juridiniams asmenims, naudojantiems atsinaujinančius energijos šaltinius, teikia europinę paramą. Šia galimybe pasinaudojo ir Rambyno regioninis parkas. Mūsų parko direkcijos pastatuose, lankytojų centruose ir pagalbinėse patalpose vis aktyviau naudojama „žalioji“ energija, atkeliaujanti iš „Saulės grąžos“ saulės parko. Šiame 4 ha ploto parke veikianti saulės jėgainė pagamina daugybę kilovatų elektros energijos. Tokiame parke galima įsigyti norimą elektrinės dalį, leidžiančią patenkinti kasdienius poreikius namų ūkyje ar bet kur kitur. Mūsų regioniniam parkui tai puiki išeitis, kadangi ant jame esančių pastatų stogų įrengti saulės elektrinių negalima.

 

Taigi, Rambyno regioninis parkas – puikus pavyzdys, kaip tausoti gamtą naudojant atsinaujinančius ir ekologiškus energijos šaltinius. Naudojant saulės energiją saugomi šiame parke gyvenantys paukščiai, žinduoliai, vabzdžiai ar kitos gyvybiškai svarbios ekosistemos. Šiame parke prie Merguvos ežero yra vienintelė Lietuvoje vaistinės raitinytės augavietė, o parko Bitėnų centre esančiame pušyne įsikūrusi vienintelė Lietuvoje baltųjų gandrų kolonija. Rambyno regioninis parkas suteikia galimybę žmonėms džiaugtis švariu oru, mėgautis gamta vaikščiojant 39 ąžuolų alėja, aplankyti Mažosios Lietuvos panteoną – Bitėnų kapinaites bei Mažosios Lietuvos paveikslų sodą – galeriją po atviru dangumi, atsikvėpti nuo darbo namuose ir pakeliauti po gražiausius Lietuvos gamtos kampelius. 

 

Tekstą parengė: UAB Saulės Grąža. www.saulesgraza.lt