Pirmoji pagalba Raganų eglei

Data

2022 02 14

Įvertinimas
2
IMG_20220210_121013.jpg

Pasikonsultavus su Lietuvos arboristikos centro vadovu Algiu Daveniu, vasario 10 dieną buvo vykdomi pirmieji  paskutinį sausio  savaitgalį nuo audros nukentėjusio paminklinio medžio nulūžusių šakų žaizdų tvarkymo darbai. Dalyvaujant Rambyno regioninio parko direkcijos  ir VMU Šilutės  padalinio darbuotojams bei medžių  pjovimo  meistrui Linui, nulyginta vieno iš stambiausių  susukto ir nulaužto kamieno žaizda. Vaizdas pagerėjo, lūžio vieta sutrumpinta  ir nulyginta, bet plėštinės vėjo sukamo kamieno žaizdos buvo labai gilios ir įplyšimų pilnai pašalinti nepasisekė.  Kaip bebūtų liūdna, pro likusius įtrūkimus  ateityje gali įsimesti puvinys.

Antrojo paties stambiausio ir dar 2 greta buvusių mažesnių padžiūvusių stiebų lūžio  vieta kol kas palikta natūrali  šio didingo medžio lūžimo eksponavimui. Prie eglės ją juosiančiame aptvertame plote  bent jau kol kas bus paliktos  ir storiausios nulūžusių kamienų dalys su  jose matomais  ryškiais  suaugimas, mat kamienai buvo susikibę ir suaugę horizontaliosiomis šakomis. Kamienams lūžtant, suaugusios šakos išsitraukė ir liko gilios šakų  žymės kamienuose.

Nuo nulūžusių kamienų viršūnės Rambyno regioninio parko darbuotojai nuskynė ir džiovina kankorėžius.  Bendradarbiaujant su Žemės ūkio universiteto Miškų fakulteto mokslininku Dariumi Danusevičiumi, kuris jau anksčiau domėjosi ir genetiškai tyrinėjo eglės kamienus,  planuojama atlikti Raganų eglės  sėklų genetinius tyrimus. Gal būt ateityje bus įveistas ir Raganų eglės  palikuonių daigynas.

 

D. Milašauskienė, Rambyno RP direktorė

2022-02-14

 

Foto D. Milašauskienės ir  V. Klimantavičiaus